Architektura i nowoczesne budownictwo – Vertigata / VOX

Dzięki uprzejmości Studentów VOX Kelton Minor, Derek Magee i Tiffany Carlson z Duńskiego Instytutu Studiów za Granicą zajęli pierwsze miejsce w Chicago International Today 2011 International Mock Firm Skyscraper Design Challenge z propozycją drapacza chmur dla Sztokholmu.
Po przerwie można znaleźć dodatkowe zdjęcia zwycięskiej propozycji VOX.
S (studencka.
Udawana firma) wraz z filmem i opisem pracy.
Konkurs wymagał od nas wyobrazić sobie nowy komercyjny wieżowiec, który zostanie zlokalizowany w Sztokholmie w Szwecji pod hasłem Architektura, która działa .
rozwijając fałszywą tożsamość firmy (VOX) i proces projektowania.
Korzystając ze zdobytych doświadczeń i wglądu uzyskanego podczas codziennego ruchu i analizy ulicy skandynawskiej, zaproponowaliśmy pionową typologię ulicy jako potencjalne rozwiązanie do wprowadzenia połączonego programu publiczno-prywatnego do przestrzeni pionowej poprzez kontynuację lokalnej infrastruktury Sztokholmu.
Vertigata pochodzi od.
Pionowej gata ., co oznacza.
Pionowa ulica.
po szwedzku.
Dzięki uprzejmości VOX Stockholm jest miastem o prężnie rozwijającej się infrastrukturze miejskiej, wykorzystującej metro, tramwaje, autobusy i rowery jako podstawowe metody transportu.
Systemy metra, a także klasyczna skandynawska ulica spacerowa, to kluczowe elementy kultury miasta, które zachęcają do publicznego zaangażowania i wspierają działalność komercyjną.
Mieszkańcy Sztokholmu silnie identyfikują się z klasyczną panoramą miasta, składającą się z przemysłowych kominów dymnych i wież kościelnych, i regularnie odrzucają propozycje wysokich lotów, które mogą zmienić wygląd linii horyzontu, jak widać ze starego miasta (Gamla Stan).
Strategia składania wniosków jest zgodna z miejską logiką Sztokholmu i uwzględnia wrażliwość linii horyzontu.
Po pierwsze, w głębi lądu, Vertigata jest przedłużeniem poziomej infrastruktury Sztokholmu, wykorzystującej dwie prędkości ruchu: pionowy metrownik, który zatrzymuje się po każdym z głównych publicznych węzłów budynku, a także pionową ulicę spacerową, gdzie mieszkańcy mogą robić zakupy, jeść i cieszyć się wieloma interesującymi miejscami po drodze.
Poprzez wytłaczanie skandynawskiej tkanki miejskiej, meandrujący program publiczny jest zestawiony z komercyjnym wypełnieniem, tworząc miejski silnik, który ułatwia interakcję między różnymi grupami użytkowników.
Zewnętrzna forma Vertigata jest przykładem anamorfozy; budynek przyjmuje różne pozory z różnych perspektyw.
Oglądane ze starego centrum Sztokholmu wieżowiec pojawia się w sposób ciągły, a smagana chmurami linia horyzontu wydaje się bardziej dominująca, gdy obserwuje się ją z rozwijających się peryferii miasta.
Dzięki uprzejmości VOX Board 1
[przypisy: allegro firany na metry, jabłoń ligol, allegro zasłony ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro firany na metry allegro zasłony jabłoń ligol