Budownictwo wczoraj i dzis : Architektura V Tower / Meridian 105

Dzięki uprzejmości firmy Medridian 105 Architecture V Tower to budynek mieszkalny usytuowany wysoko nad bazą handlową, restauracją, kawiarnią i parkingiem zaprojektowanym przez Meridian 105 Architecture.
Wieża stanowi park miejski dla dzielnicy w Denver w stanie Kolorado, jednocześnie ustanawiając nowy samolot naziemny dla ulicznego życia, aby rozwinąć się na miejscu.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tego projektu po przerwie.
V Tower to nie tylko budynek mieszkalny; został zaprojektowany w celu zapewnienia parku miejskiego zajmującego pełne wymiary terenu i powierzchni budynku, tworząc wrażenie, że wieża jest zbudowana na poziomie.
Wśród udogodnień dostępnych na tym poziomie są hojne otwarte powierzchnie trawiaste, basen i ogród komunalny.
Dzięki uprzejmości Medridian 105 Architektura Półpustynny klimat Denver ma minimalne opady i prawa, które zabraniają zbierania wody deszczowej.
To zainspirowało Meridian 105 Architecture do zaprojektowania innowacyjnej strategii nawadniania z pobieraniem wody pochodzącej z alternatywnych źródeł, w tym kondensacji z klimatyzatorów w jednostce i suszarek kondensacyjnych używanych do prania, urządzeń, które przepuszczają wilgotne powietrze przez wymiennik ciepła w celu ekstrakcji wody.
Źródła te są zasilane grawitacyjnie z wieży do zbiornika magazynowego i wykorzystywane do nawadniania, rozprowadzane przez kratownicę rurociągu zbudowanego nad parkiem i ogrodem.
Woda deszczowa z balkonów wieży omija zbiornik i jest również prowadzona przez tę rurę.
Park służy jako filtr oczyszczający, zanim woda powróci do miasta.
diagram 01 U podstawy wieży struktura parkingu, pomieszczenia handlowe i restauracyjne są owinięte w strukturę kratownicową, osłaniając elewację w miesiącach letnich, jednocześnie umożliwiając wizualną przezroczystość i przenikanie światła do wnętrza pomieszczeń.
Kratownica wspiera warsztat w otoczeniu garażu, zapewniając bardziej atrakcyjny wygląd w tych obszarach i umożliwiając przepływ powietrza przez konstrukcję.
Dzięki uprzejmości Medridian 105 Architekci architektury: Meridian 105 Architektura Lokalizacja: Denver, CO Rok budowy: 2011 Przewidywany czas zakończenia: 2014 Ilość jednostek: 240 Miejsce zamieszkania: 426 000 sf (w tym balkony) Kawiarnia i restauracja w klasie: 13 000 f.
Podniesiony park: 31 840 sf Detal: 45,529 sf Powierzchnia użytkowa: 9,168 sf Parking: 68 406 sf
[przypisy: żółtodzioby cda, allegro firany na metry, olx piaseczno ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro firany na metry olx piaseczno żółtodzioby cda