Budownictwo wczoraj i dzis : HAIMA Muzeum Archeologiczne w Punta Umbria / ETB Architekci

Dzięki uprzejmości ETB Architekci Ta propozycja nowego Centrum Archeologicznego w Punta Umbria w Hiszpanii została zaprojektowana przez ETB Architekci.
Jest pomyślana jako prosta i lekka architektura w postaci namiotu arabskiego, który jest otwarty na otaczający krajobraz i na całe społeczeństwo.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
Miejsce muzeum archeologicznego znajduje się w ważnym obszarze miasta, w którym znajdują się pozostałości starożytnego Rzymu, a także przepiękny krajobraz.
Ria..
Te dwa elementy przyczyniają się do zaprojektowania budynku, który jest lekkim pawilonem, który jest podnoszony w punktach, aby odsłonić jego cenną zawartość.
Namiot prawie nie dotyka podłoża, co pozwala mu chronić jego zawartość, ale obejmuje przestrzeń publiczną wokół niego.
Dzięki uprzejmości ETB Architekci generuje dużą zadaszoną przestrzeń, a także publiczny plac, chroniąc pozostałości archeologiczne i nadając muzeum silny związek z krajobrazem, nie zakłócając wizualnej osi między drogą, wodą i daleką panoramą wyspy Saltes.
Muzeum szuka neutralnej i cichej ekspresji, aby podkreślić znaczenie stanowiska archeologicznego, które jest prawdziwym protagonistą interwencji.
Strategia polega na otwarciu osi wizualnej ścieżkami, które łamią białą ramkę i przekształcają ją w przestrzeń wielu relacji, w której całe społeczeństwo może wyrazić zainteresowanie odkrywaniem własnych kulturowych korzeni.
Dzięki uprzejmości ETB Architekci Autor: ETB Architects Lokalizacja: Punta Umbria.
Hiszpania Zespół: Alessandro Tessari (reżyser) German Pro, Matteo Bandiera, Nicola Di Pietro (zespół projektowy) Typ: Międzynarodowy konkurs.
Data: 04.2011 Klient: Gmina Punta Umbria
[więcej w: allegro firany na metry letniskowe, allegro firany na metry, jabłoń ligol ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro firany na metry farbex mława jabłoń ligol