Budownictwo wczoraj i dzis : Sopot Business Centre / Urbane Tehnike

Freya Sopot Business Centre by Urbane Tehnike zdobył I nagrodę w konkursie na kompleksowy projekt biznesowy w centrum Novi Zagreb, Zagrzeb, Chorwacja.
Koncepcja polega na zaprojektowaniu prostego szklanego sześcianu, ustrukturyzowanego na powierzchni pryzmatów, który jest wizualnie manipulowany przez kontekst.
Z punktu widzenia urbanistyki sześcian wywodzi się z ciągłego ruchu wzdłuż alej i sylwetki miasta poza nim.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
Otwarte publiczne konkursy architektoniczne wymagały podkreślenia znaczenia wielopoziomowej powierzchni na parterze.
Podstawowym narzędziem jest osiągnięcie, w maksymalnym możliwym stopniu, ogólnodostępnego i przejezdnego parteru oraz stworzenie wewnętrznej kwadratowej powierzchni dostępnej dla wszystkich przez cały czas i ze wszystkich stron.
.
Freya Parter wraz ze wszystkimi jego rdzeniami służy jako punkt dalszego przepływu, reprezentujący sieć ulic wewnątrz budynku, przestrzeń oferowaną do komunikacji, spotkań lub zakupów.
Ponieważ przyszli użytkownicy nie są znani, celem jest ustawienie zestawów programów w taki sposób, aby zapewnić ich odpowiednią pozycję i zapewnić możliwość organizowania się w sposób jakościowy, z naciskiem na komunikację.
plan 01 Budynek zaprojektowano jako cztery osobne pryzmatyczne objętości w szklanej membranie.
W razie potrzeby objętości mogą istnieć jako oddzielne jednostki komercyjne, a jednocześnie można je łatwo łączyć w pionie lub w poziomie.
Maksymalna elastyczność w organizacji przestrzeni jest możliwa dzięki pasom komunikacyjnym, które oddzielają podstawowe jednostki, a jednocześnie umożliwiają, poprzez ich pozycjonowanie, integrację z komercyjnymi jednostkami większego formatu.
.
Pasy komunikacyjne Freya funkcjonują jako podłużne atria za pośrednictwem pionowych pasków, umożliwiając łączenie przestrzeni, pozwalając, aby światło dzienne docierało głęboko do wszystkich obszarów, przyczyniając się w ten sposób do lepszej jakości pracy.
Podwójna fasada z dwiema membranami działa jako strefa buforowa, która jest wentylowana, aby osiągnąć lepszą efektywność energetyczną, podczas gdy energia jest wymieniana między sześcianem a otoczeniem.
schemat 02 Architekci: URBANE TEHNIKE doo Lokalizacja: Novi Zagrzeb, Zagrzeb, Chorwacja Konkurs: Ogólnopolski otwarty konkurs publiczny, 03 2011 Obszar witryny: 5 500 mkw.
Powierzchnia zabudowana: 2150 m kw.
Powierzchnia podłogowa: 25 000 m kw.
Program: Zespół biurowo-handlowy / architektoniczny hotelu : Zdravko Krasić, Hrvoje Bakran, Ljiljana Gaši Zespół krajobrazu: Mislav Deželić Konstrukcja: Juraj Pojatina, Studio Arhing doo Energia: Luka Čižmek, Solarvent doo Grafika 3D: Freya doo Fotografia: Alan Vajdić
[przypisy: olx morąg, allegro firany na metry, olx zwoleń ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro firany na metry olx morąg olx zwoleń