Kącik architekta – Problemy z AR: Architekci używani do projektowania domów dla ludzi, a nie inwestycji

Dzięki uprzejmości The Architectural Review Blogu kontynuuje współpracę z The Architectural Review, wprowadzając krótkie wprowadzenie do tematów miesięcznych wydań magazynu.
W tym wstępie do wydania z lipca 2015 r.
Redaktor AR Christine Murray podejmuje najbardziej palącą kwestię naszych czasów , globalny kryzys mieszkaniowy, zadając pytanie dlaczego nie możemy schronić bezdomnych w pustym mieszkaniu. Ten kryzys wydaje się bezsensowny, gdy powojenny kryzys mieszkaniowy został rozwiązany tak skutecznie.
Dom zaprojektowany przez architekta jest pożądanym towarem, modernistycznym minimalistycznym bungalowem, całkowicie ze stali i szkła z dużą kanapą, Case Study House z basenem, MacBook Air i wspaniałym widokiem.
Ale był kiedyś inny rodzaj domu zaprojektowanego przez architektów, dla ludzi potrzebujących schronienia, a nie inwestycji.
i teraz jest to bardzo potrzebne.
Obudowa to najbardziej paląca kwestia naszych czasów, gdy jedna na 122 osoby na świecie jest uchodźcą, wewnętrznie przesiedlonym lub szukającym azylu.
rekordowo wysoki, zgodnie z raportem ONZ.
Jednak państwa z gotówką nie robią nic, nie budują niczego.
Odwrócili oczy, ręce w kieszeniach.
Dzięki uprzejmości The Architectural Review Jest to absurdalna sytuacja: zawody, eksmisje, niedobory i nadmiar, napływ migrantów, masowy exodus i plaga długów; obywatele płacą kredyty hipoteczne w domach, których już nie posiadają.
Wieżowce w Londynie bez mieszkańców, mieszkania przylepione do kliszy, żeby nie odkurzyć, żadna kuchnia nigdy nie była zainstalowana.
Ale nie tylko Londyn; z własnych względów Ateny i Barcelona mają nadmiar pustych nieruchomości i brak domów.
Nie jest niczym niehumanitarnym, aby nie rozwiązać jednego z tych problemów z drugim.
Jak nie dać schronienia bezdomnym w pustym mieszkaniu – wydaje się bezsensowne, że powinniśmy się tu znaleźć, gdy powojenny kryzys mieszkaniowy został rozwiązany tak skutecznie.
Były szef służby cywilnej w Wielkiej Brytanii określił brak mieszkań jako największą niepowodzenie polityki publicznej ostatnich 50 lat .
Dzięki uprzejmości The Architectural Review Grassroots Network aktywnie łamią prawo w całej Europie, aby pomieścić bezdomnych i zapobiegać eksmisjom, ale represje są częste i rosną.
Rządy starają się powstrzymać ludzi od pomagania sobie nawzajem w ubóstwie.
Czy to brak zaufania do architektów, czy też brak pewności siebie wśród architektów, którzy obecnie nękają ten zawód.
Umiejętność projektowania ekonomicznie i kreatywnie.
wziąć stronę i skutecznie i humanitarnie ją wyrzeźbić w domach, nie dla zysku, ale dla dobra społecznego.
właśnie to robią architekci.
Kiedy świat przestaje mieć sens, wciąż jest radość w odkryciu dobrze zaprojektowanego domu; intrygujący plan piętra, staranny dobór materiałów, perfekcyjnie dopracowany i dobrze zbudowany, jak w Fayland House.
Dzięki uprzejmości The Architectural Review Jury podjęło decyzję o przyznaniu David Chipperfield Architects tegorocznej nagrody AR House, omawiając potencjalne kontrowersje związane z świętowaniem domu z bardzo dużym budżetem w obecnym kontekście społecznym tegorocznej nagrody .
Ale jeśli możesz zaprojektować idealny dom, możesz zaprojektować wszystko.
Dom jako typ był niejednokrotnie porównywany do miasta, z mieszanką przestrzeni publicznych i prywatnych.
Jest to idealny test umiejętności architekta.
Potrzebujemy pomysłowości architektury, aby poradzić sobie z kryzysem mieszkaniowym i odpowiedzieć na kluczowe pytania: jak powinniśmy żyć razem i jakich ludzi możemy być.
Zapisz się do przeglądu architektonicznego
[hasła pokrewne: żółtodzioby cda, sprzeciw od wyroku nakazowego wykroczenia, wiązania cegieł ]

Powiązane tematy z artykułem: sprzeciw od wyroku nakazowego wykroczenia wiązania cegieł żółtodzioby cda