Nowoczesna architektura : AD Round Up: Cultural Center Part VII

Projekty z Europy i USA dla naszej siódmej selekcji wcześniej istniejących ośrodków kulturalnych.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Kodály Center / Építész Stúdió Istnieją dwie tożsamości tworzące jednostki naszego świata: wewnątrz i na zewnątrz.
Obiekt i przestrzeń.
Ekstrawertyk i introwertyk.
Aktywne i pasywne.
Życie wspólnotowe i wewnętrzna cisza.
Budynek, w którym możemy chodzić, i sala, w której otacza nas muzyka.
Sam budynek jest żywy, poruszony dynamiczną symetrią złotego podziału.
Sama sala jest spokojna, wypełniona symetrią intelektualnego spokoju (czytaj więcej.) Durham Performing Arts Center / Szostak Design Durham Performing Arts Center (DPAC) to teatr o powierzchni 103 000 gsf, 2,800 miejsc siedzących w stylu Broadway, współtworzący i tworzący zaprojektowany przez Philipa Szostaka, FAIA, dyrektora i założyciela firmy Szostak Design Inc.
DPAC jest największym tego typu obiektem w Carolinas i został zbudowany w oparciu o całkowity koszt projektu w wysokości 46 milionów USD, czyli mniej niż o połowę niż w porównywalnych miejscach w innych częściach kraju.
(czytaj dalej.) Architekci Orange Cube / Jakob + Macfarlane Ambicją projektu urbanistycznego dla starej strefy portowej, opracowanego przez VNF (Voies Naviguables de France) we współpracy z Caisse des Dépôts i Sem Lyon Confluence, było ponowne zainwestowanie doki Lyonu po stronie rzeki i jej dziedzictwo przemysłowe, łączące architekturę oraz program kulturalny i handlowy (czytaj więcej.) Centrum Kultury Ferreries / Stary lokalny rynek Ferreries, po upadku o nieużywane przez kilka lat, zostało odrestaurowane i rozbudowane, aby stać się nowym Centrum Kultury w tej okolicy.
Główna stara nawa targowa Ferreries zachowała się i poprzez jej rozbudowę powstaje nowa przestrzeń przejściowa, aby umożliwić połączenie istniejącego budynku z placem Joana Monclusa (czytaj dalej.) Baldwin Hills Scenic Overlook / Safdie Rabines Architekci Baldwin Hills Scenic Overlook to 57-akrowy miejski park stanowy położony 500 stóp nad miastem w sercu Los Angeles.
W parku znajduje się nowe centrum turystyczne o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych, taras widokowy i punkty widokowe, szlaki turystyczne, tereny piknikowe i odrestaurowany naturalny krajobraz.
Burzliwa historia miejsca w Baldwin Hills, od szybów naftowych po plany masowego rozwoju budownictwa mieszkaniowego, pozbawiła tę górę większości swojej naturalnej przeszłości (czytaj dalej.)
[hasła pokrewne: olx piaseczno, sanpol poznań, wiązania cegieł ]

Powiązane tematy z artykułem: olx piaseczno sanpol poznań wiązania cegieł